TV program

TV Fionia programmer

Se TV Fionia med TV Guide der viser vores TV programmer på Fyn
– Gem denne TV Guide som favorit på din mobil

 

 

TV Fionia udsendelser den 6. december på Glenten kanal 27 og YouSee kanal 97
Se eller gense de mange programmer i dagtimerne hele dagen

Kl 18 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 19 Vi besøger Strynø
Kl 20 Hvor Blev De Af? – Interview med Frederik Nørgaard
Kl 21 Vi besøger Drejø
Kl 22 Rosenfestival – Erhvervschef Søren Bach Hansen
Kl 23 Vi besøger Ærø – Bent Juul Sørensen – Karen Margrethe Fabricius – Jesper Bus

 

TV Fionia udsendelser den 5. December på Glenten kanal 27 og YouSee kanal 97
Se eller gense vores mange udsendelser i dagtimer dagen efter

Kl 18 Vi besøger Holstenshuus og Koldkrigsmuseum
Kl 19 Ørbæk Marked – Fyns Chokolade
Kl 20 Hvor Blev De Af? – Interview med Poul Weber
Kl 21 Hospitalspræst på OUH Jens Rasmussen
Kl 22 Storebæltsbroen med Mikkel Hemmingsen
Kl 23 Dansk Skolemuseum Nyborg – Restaurant Centralen

 

TV Fionia udsendelser den 4. december på Glenten kanal 27 og YouSee kanal 97
Se eller gense vores programmer i dagtimer dagen efter

Kl 18 Vi besøger Bjørnø
Kl 19 Munkebo Miniby – Midtfyns Bryghus
Kl 20 Hvor Blev De Af? – Interview med Carsten Abild
Kl 21 Ørbæk Marked og Fyns Chokolade
Kl 22 Rock Nalle – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj
Kl 23 Kunst i Nowhuset Tullebølle – Langeland Turist og Erhvervschef Jane Jegind taler om kunst og turisme

 

TV Fionia udsendelser den 3. december på Glenten kanal 27 og YouSee kanal 97
Se eller gense vores programmer i dagtimer dagen efter

Kl 18 Fhv. Overlæge Mogens Hüttel OUH
Kl 19 Rock Nalle interview
Kl 20 Hvor Blev De Af? – interview med fhv. Amtsrådspolitiker Karen Nøhr
Kl 21 Dansk Skolemuseum Nyborg – Restaurant Centralen
Kl 22 Hospitalspræst på OUH Jens Rasmussen
Kl 23 Sangerinde Inge Marie Nielsen og hendes sange

 

TV Fionia udsendelser den 2. december på Glenten kanal 27 og YouSee kanal 97
Se eller gense vores programmer i dagtimer dagen efter

Kl 18 Vi besøger Bjørnø
Kl 19 Ørbæk Marked – Fyns Chokolade
Kl 20 Hvor blev de af? – Interview med Frederik Nørgaard og Vi besøger Drejø
Kl 21 Vi besøger Avernakø
Kl 22 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 23 Dansk Skolemuseum Nyborg – Restaurant Centralen

 

TV Fionia udsendelser den 1. december på Glenten kanal 27 og YouSee kanal 97
Se eller gense vores mange udsendelser i dagtimer dagen efter

Kl 18 Vi besøger Holstenshuus og Koldkrigsmuseum
Kl 19 Ørbæk Marked – Fyns Chokolade
Kl 20 Sygeplejersker strejker – John Christiansen i studiet
Kl 21 Hospitalspræst på OUH Jens Rasmussen
Kl 22 Storebæltsbroen med Mikkel Hemmingsen
Kl 23 Dansk Skolemuseum Nyborg – Restaurant Centralen

 

TV Fionia udsendelser den 30 november på YouSee kanal 97
Se eller gense vore udsendelser i dagtimer dagen efter

Kl 18 Færgen Ellen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev
Kl 19 Hospitalspræst Jens Rasmussen – Svendborg Eventchef Anja Mia Haas
Kl 20 Hvor Blev De Af? – interview med Karen Nøhr
Kl 21 Fyns Chokolade – Gårdejer Bent Juul Sørensen Ærø
Kl 22 Vi besøger Holstenshuus – Koldkrigsmuseet
Kl 23 Naturama – Carl Åge Jensen fra C C Jensen – Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen

 

TV Fionia udsendelser den 29. november på YouSee kanal 97
Du kan se eller gense aftenprogram i dagtimer dagen efter

Kl 18 Vi besøger herregården Holstenshuus
Kl 19 Midtfyns Bryghus
Kl 20 Vi besøger Strynø
Kl 21 Hvor Blev De Af? – Interview med Poul Weber
Kl 22 Dansk Skolemuseum Nyborg – Restaurant Centralen
Kl 23 Åbent hus i Sydbank – Storebæltsbroen med Mikkel Hemmingsen

 

TV Fionia udsendelser den 28. november på Glenten og YouSee kanal 97
Se eller gense aftenprogram i dagtimer dagen efter

Kl 18 Fhv. Overlæge Mogens Hüttel OUH
Kl 19 Rock Nalle interview
Kl 20 Glenten 50 års Jubilæumsreception og Storebæltsbroen med Mikkel Hemmingsen
Kl 21 Fyns Militærhistoriske Museum
Kl 22 Hospitalspræst på OUH Jens Rasmussen
Kl 23 Sangerinde Inge Marie Nielsen og hendes sange

 

TV Fionia udsendelser den 27. november på på Glenten kanal 27 og YouSee kanal 97
Se eller gense aftenprogram i dagtimer dagen efter

Kl 18 Svendborg Erhvervschef Søren Bach Hansen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev
Kl 19 Ørbæk Marked – Fyns Chokolade
Kl 20 Dansk Skolemuseum Nyborg – Restaurant Centralen
Kl 21 Storebæltsbroen med Mikkel Hemmingsen
Kl 22 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 23 Inge Marie Nielsen og hendes sange

 

TV Fionia udsendelser den 26. november på Glenten kanal 27 og YouSee kanal 97
Se eller gense aftenprogram i dagtimer dagen efter

Kl 18 Åbent hus i Sydbank – Storebæltsbroen med Mikkel Hemmingsen
Kl 19 Vi besøger Strynø
Kl 20 Hvor Blev De Af? – Interview med Frederik Nørgaard
Kl 21 Restaurant Centralen – Terrariet Vissenbjerg
Kl 22 Rosenfestival – Erhvervschef Søren Bach Hansen
Kl 23 Vi besøger Ærø – Bent Juul Sørensen – Karen Margrethe Fabricius – Jesper Bus

 

TV Fionia udsendelser den 25. November på Glenten kanal 27 og YouSee kanal 97
Se eller gense aftenprogram i dagtimer dagen efter

Kl 18 Vi besøger Holstenshuus og Koldkrigsmuseum
Kl 19 Ørbæk Marked – Fyns Chokolade
Kl 20 Hvor Blev De Af? – Interview med Poul Weber
Kl 21 Hospitalspræst på OUH Jens Rasmussen
Kl 22 Storebæltsbroen med Mikkel Hemmingsen
Kl 23 Dansk Skolemuseum Nyborg – Restaurant Centralen

 

TV Fionia udsendelser den 24. November på YouSee kanal 97
Se eller gense aftenprogram i dagtimer dagen efter

Kl 18 Dansk Skolemuseum Nyborg
Kl 19 Munkebo Miniby – Midtfyns Bryghus
Kl 20 Hvor Blev De Af? – Interview med Carsten Abild
Kl 21 Fyns Chokolade – Gårdejer Bent Juul Sørensen Ærø
Kl 22 Rock Nalle – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj
Kl 23 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo

 

TV Fionia udsendelser den 23. november på Glenten kanal 27 og YouSee kanal 97
Se eller gense aftenprogram i dagtimer dagen efter

Kl 18 Fhv. Overlæge Mogens Hüttel OUH
Kl 19 Rock Nalle interview
Kl 20 Hvor Blev De Af? – interview med fhv. Amtsrådspolitiker Karen Nøhr
Kl 21 Fyns Militærhistoriske Museum
Kl 22 Hospitalspræst på OUH Jens Rasmussen
Kl 23 Sangerinde Inge Marie Nielsen og hendes sange

 

TV Fionia udsendelser den 22. november på Glenten kanal 27 og YouSee kanal 97
Se eller gense aftenprogram i dagtimer dagen efter

Kl 18 Rosenfestival – Erhvervschef Søren Bach Hansen
Kl 19 Vi besøger Strynø
Kl 20 Hvad betyder valget i Nyborg og Besøg på Holstenshuus
Kl 21 Restaurant Centralen – Terrariet Vissenbjerg
Kl 22 Kunst i Nowhuset Tullebølle – Langeland Turist og Erhvervschef Jane Jegind taler om kunst og turisme
Kl 23 Vi besøger Ærø – Bent Juul Sørensen – Karen Margrethe Fabricius – Jesper Bus

 

TV Fionia udsendelser den 21. november på YouSee kanal 97
Se eller gense aftenprogram i dagtimer dagen efter

Kl 18 Restaurant Centralen – Terrariet Vissenbjerg
Kl 19 Naturama – Carl Åge Jensen – Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen
Kl 20 Fyns Chokolade – Gårdejer Bent Juul Sørensen Ærø
Kl 21 Åbent hus i Sydbank – Storebæltsbroen med Mikkel Hemmingsen
Kl 22 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 23 Vi besøger Drejø

 

TV Fionia udsendelser den 20. november på Glenten kanal 27 og YouSee kanal 97
Se eller gense aftenprogram i dagtimer dagen efter

Kl 18 Svendborg Erhvervschef Søren Bach Hansen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev
Kl 19 Ørbæk Marked – Fyns Chokolade
Kl 20 Vi besøger Holstenshuus og Koldkrigsmuseum
Kl 21 Storebæltsbroen med Mikkel Hemmingsen
Kl 22 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 23 Dansk Skolemuseum Nyborg – Restaurant Centralen

 

TV Fionia udsendelser den 19. november på Glenten kanal 27 og YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Rock Nalle interview
Kl 19 Glenten 50 års Jubilæumsreception og Storebæltsbroen med Mikkel Hemmingsen
Kl 20 Fyns Militærhistoriske Museum
Kl 21 Hospitalspræst på OUH Jens Rasmussen
Kl 22 Sangerinde Inge Marie Nielsen og hendes sange
Kl 23 Ørbæk Marked og Fyns Chokolade

 

TV Fionia udsendelser den 18. november på Glenten og YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Fhv. Overlæge Mogens Hüttel OUH
Kl 19 Sangerinde Inge Marie Nielsen og hendes sange
Kl 20 Rock Nalle interview
Kl 21 Hospitalspræst på OUH Jens Rasmussen
Kl 22 Fyns Militærhistoriske Museum
Kl 23 Storebæltsbroen med Mikkel Hemmingsen

 

TV Fionia udsendelser den 17. november på Glenten og YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Fhv. Overlæge Mogens Hüttel OUH
Kl 19 Sangerinde Inge Marie Nielsen og hendes sange
Kl 20 Rock Nalle interview
Kl 21 Hospitalspræst på OUH Jens Rasmussen
Kl 22 Fyns Militærhistoriske Museum
Kl 23 Storebæltsbroen med Mikkel Hemmingsen

 

TV Fionia udsendelser den 16. November på YouSee kanal 97
VALG program udsendes de næste timer i en VALG marathonsending indtil onsdag kl 9

Kl 18 Valgudsendelser og interviews
Kl 19 Valgudsendelser og interviews
Kl 20 Valgudsendelser og interviews
Kl 21 Valgudsendelser og interviews
Kl 22 Valgudsendelser og interviews
Kl 23 Valgudsendelser og interviews

Valg nat til den lyse morgen onsdag kl 9 med valgudsendelser og interviews.

 

TV Fionia udsendelser den 15. November på YouSee kanal 97
VALG program udsendes de næste 48 timer i en VALG marathonsending
der varer indtil onsdag kl 9 hvor vi har valgresultater

Kl 18 Valg med Borgmesterkandidat Morten Andersen Bogense og Byrådskandidat Bent Juul Sørensen Ærø
Kl 19 Valg med Borgmester Søren Steen Andersen Assens og Byrådskandidat Knud Ahrnkiel
Kl 20 Valg med Borgmester Hans Stavnsager Faaborg-Midtfyn og Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen
Kl 21 Valg med Borgmester Kasper Olesen Kerteminde og Borgmesterkandidat Sonja Marie Jensen
Kl 22 Valg med Borgmester Kenneth Muhs Nyborg
Kl 23 Valg med Carsten Kudsk fra Vi Lokale Demokrater og Margit Lund Cramer

 

TV Fionia udsendelser den 14. November på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Valg med Birthe Lundgaard fra Frihedslisten Odense og Sonja Marie Jensen
Kl 19 Valg med Carsten Kudsk fra Vi Lokale Demokrater og Margit Lund Cramer fra Kristendemokraterne
Kl 20 Valg med valgdebat fra Anders Draghes Gaard i Nyborg
Kl 21 Valg med valgdebat fra Anders Draghes Gaard i Nyborg
Kl 22 Valg med Borgmester Søren Steen Andersen Assens og Byrådskandidat Knud Ahrnkiel
Kl 23 Valg med Borgmester Kenneth Muhs Nyborg

 

TV Fionia udsendelser den 13. november på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Vi besøger Holstenshuus og Koldkrigsmuseum
Kl 19 Ørbæk Marked – Fyns Chokolade
Kl 20 Valg med Birthe Lundgaard fra Frihedslisten Odense og Sonja Marie Jensen
Kl 21 Valg med Borgmester Kenneth Muhs Nyborg
Kl 22 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 23 Dansk Skolemuseum Nyborg – Restaurant Centralen

 

TV Fionia udsendelser den 12. November på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Dansk Skolemuseum Nyborg
Kl 19 Munkebo Miniby – Midtfyns Bryghus
Kl 20 Valg med Carsten Kudsk fra Vi Lokale Demokrater og Margit Lund Cramer fra Kristendemokraterne
Kl 21 Valg med Borgmesterkandidat Morten Andersen Bogense og Byrådskandidat Bent Juul Sørensen Ærø
Kl 22 Rock Nalle – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj
Kl 23 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo

 

TV Fionia udsendelser den 11. November på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Dansk Skolemuseum Nyborg
Kl 19 Munkebo Miniby – Midtfyns Bryghus
Kl 20 Valg med Borgmesterkandidat Søren Steen Andersen Assens og Byrådskandidat Knud Ahrnkiel
Kl 21 Valg med Borgmesterkandidat Morten Andersen Bogense og Byrådskandidat Bent Juul Sørensen Ærø
Kl 22 Rock Nalle – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj
Kl 23 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo

 

TV Fionia udsendelser den 10. november på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Restaurant Centralen – Terrariet Vissenbjerg
Kl 19 Vi besøger Bjørnø
Kl 20 Valg med Borgmester Kasper Olesen Kerteminde og Borgmesterkandidat Sonja Marie Jensen
Kl 21 Valg med Borgmester Hans Stavnsager Faaborg-Midtfyn og Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen
Kl 22 Naturama – Carl Åge Jensen – Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen
Kl 23 Vi besøger Drejø

 

TV Fionia udsendelser den 9. november på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Restaurant Centralen – Terrariet Vissenbjerg
Kl 19 Gundestrup Mejeri og Bryghus
Kl 20 Valg med Borgmester Hans Stavnsager Faaborg-Midtfyn og Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen
Kl 21 Valg med Margit Lund Cramer fra Kristendemokraterne og besøg på Centralcafeen
Kl 22 Inge Marie Nielsen og hendes sange
Kl 23 Vi besøger Ærø – Bent Juul Sørensen – Karen Margrethe Fabricius – Jesper Bus

 

TV Fionia udsendelser den 8. november på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Hospitalspræst Jens Rasmussen – Svendborg Eventchef Anja Mia Haas
Kl 19 Anders Jørgensen Ærø og Ærø Erhvervschef Chris Hammeken
Kl 20 Valg med Borgmester Kenneth Muhs Nyborg
Kl 21 Borgmesterkandidat Sonja Marie Jensen – Byrådspolitiker Jesper Nielsen
Kl 22 Vi besøger Drejø
Kl 23 Inge Marie Nielsen og hendes sange

 

TV Fionia udsendelser den 7. november på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Vi besøger Holstenshuus og Koldkrigsmuseum
Kl 19 Ørbæk Marked – Fyns Chokolade
Kl 20 Valg med Borgmesterkandidat Morten Andersen Bogense og Byrådskandidat Bent Juul Sørensen Ærø
Kl 21 Valg med Margit Lund Cramer fra Kristendemokraterne og besøg på Centralcafeen
Kl 22 Storebæltsbroen med Mikkel Hemmingsen
Kl 23 Dansk Skolemuseum Nyborg – Restaurant Centralen

 

TV Fionia udsendelser den 6. november på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Svendborg Erhvervschef Søren Bach Hansen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev
Kl 19 Ørbæk Marked – Fyns Chokolade
Kl 20 Valg med Borgmester Kenneth Muhs Nyborg
Kl 21 Valg med Borgmester Kasper Olsen Kerteminde og Borgmesterkandidat Sonja Marie Jensen
Kl 22 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 23 Inge Marie Nielsen og hendes sange

 

TV Fionia udsendelser den 5. november på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Restaurant Centralen – Terrariet Vissenbjerg
Kl 19 Naturama – Carl Åge Jensen – Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen
Kl 20 Valg med Borgmester Kasper Olsen Kerteminde og Borgmesterkandidat Sonja Marie Jensen
Kl 21 Valg med Borgmester Hans Stavnsager Faaborg-Midtfyn og Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen
Kl 22 Vi besøger Bjørnø
Kl 23 Vi besøger Drejø

 

TV Fionia udsendelser den 4. november på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Restaurant Centralen – Terrariet Vissenbjerg
Kl 19 Gundestrup Mejeri og Bryghus
Kl 20 Valg med Borgmester Hans Stavnsager Faaborg-Midtfyn og Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen
Kl 21 Valg med Borgmester Søren Steen Andersen Assens og Byrådskandidat Knud Ahrnkiel
Kl 22 Inge Marie Nielsen og hendes sange
Kl 23 Vi besøger Ærø – Bent Juul Sørensen – Karen Margrethe Fabricius – Jesper Bus

 

TV Fionia udsendelser den 3. November på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Dansk Skolemuseum Nyborg
Kl 19 Munkebo Miniby – Midtfyns Bryghus
Kl 20 Valg med Borgmesterkandidat Søren Steen Andersen Assens og Byrådskandidat Knud Ahrnkiel
Kl 21 Valg med Borgmesterkandidat Morten Andersen Bogense og Byrådskandidat Bent Juul Sørensen Ærø
Kl 22 Rock Nalle – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj
Kl 23 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo

 

TV Fionia udsendelser den 2. november på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Vi besøger Holstenshuus og Koldkrigsmuseum
Kl 19 Ørbæk Marked – Fyns Chokolade
Kl 20 Valg med Borgmesterkandidat Morten Andersen Bogense og Byrådskandidat Bent Juul Sørensen Ærø
Kl 21 Storebæltsbroen med Mikkel Hemmingsen
Kl 22 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 23 Dansk Skolemuseum Nyborg – Restaurant Centralen

 

TV Fionia udsendelser den 1. november på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Kunst i Nowhuset Tullebølle – Langeland Turist og Erhvervschef Jane Jegind taler om kunst og turisme
Kl 19 Fhv. Overlæge Mogens Hüttel – C C Jensen med Carl Åge Jensen
Kl 20 Valg med Margit Lund Cramer fra Kristendemokraterne og besøg på Centralcafeen
Kl 21 Vi besøger Bjørnø
Kl 22 ELbiler hos V Holm Jensen Odense – Byrådspolitiker Jesper Nielsen
Kl 23 Odense Zoo med Bjarne Klausen – Erhvervschef Søren Bach Hansen – Erhvervschef Niels Christian Hammelev

 

TV Fionia udsendelser den 31. oktober på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Nyborg Centralcafeen
Kl 19 Gundestrup Mejeri og Bryghus
Kl 20 Valg med Knud Ahrnkiel fra Vi Lokale Demokrater
Kl 21 Storebælt med Mikkel Hemmingsen
Kl 22 Inge Marie Nielsen og hendes sange
Kl 23 Vi besøger Ærø – Bent Juul Sørensen – Karen Margrethe Fabricius – Jesper Bus

 

TV Fionia udsendelser den 30. oktober på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Svendborg Erhvervschef Søren Bach Hansen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev
Kl 19 Ørbæk Marked – Fyns Chokolade
Kl 20 Vi besøger Holstenshuus og Koldkrigsmuseum
Kl 21 Storebæltsbroen med Mikkel Hemmingsen
Kl 22 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 23 Dansk Skolemuseum Nyborg – Restaurant Centralen

 

TV Fionia udsendelser den 29. oktober på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Restaurant Centralen – Terrariet Vissenbjerg
Kl 19 Naturama – Carl Åge Jensen – Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen
Kl 20 Fyns Chokolade – Gårdejer Bent Juul Sørensen Ærø
Kl 21 Åbent hus i Sydbank – Storebæltsbroen med Mikkel Hemmingsen
Kl 22 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 23 Vi besøger Drejø

 

TV Fionia udsendelser den 28. oktober på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Svendborg Erhvervschef Søren Bach Hansen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev
Kl 19 Ørbæk Marked – Fyns Chokolade
Kl 20 Dansk Skolemuseum Nyborg – Restaurant Centralen
Kl 21 Storebæltsbroen med Mikkel Hemmingsen
Kl 22 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 23 Inge Marie Nielsen og hendes sange

 

TV Fionia udsendelser den 27. oktober på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Rosenfestival – Erhvervschef Søren Bach Hansen
Kl 19 Vi besøger Strynø
Kl 20 Valg Duel mellem Sonja Marie Jensen og Kenneth Muhs – Besøg på Holstenshuus
Kl 21 Restaurant Centralen – Terrariet Vissenbjerg
Kl 22 Rosenfestival – Erhvervschef Søren Bach Hansen
Kl 23 Vi besøger Ærø – Bent Juul Sørensen – Karen Margrethe Fabricius – Jesper Bus

 

TV Fionia udsendelser den 26. oktober på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Restaurant Centralen – Terrariet Vissenbjerg
Kl 19 Gundestrup Mejeri og Bryghus
Kl 20 Valg med Knud Ahrnkiel fra Vi Lokale Demokrater
Kl 21 Storebælt med Mikkel Hemmingsen
Kl 22 Inge Marie Nielsen og hendes sange
Kl 23 Vi besøger Ærø – Bent Juul Sørensen – Karen Margrethe Fabricius – Jesper Bus

 

TV Fionia udsendelser den 25. oktober på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Vi besøger herregården Holstenshuus
Kl 19 Midtfyns Bryghus
Kl 20 Vi besøger Strynø
Kl 21 Anders Jørgensen Ærø – Ærø Erhvervschef Chris Hammeken
Kl 22 Dansk Skolemuseum Nyborg – Restaurant Centralen
Kl 23 Åbent hus i Sydbank – Storebæltsbroen med Mikkel Hemmingsen

 

TV Fionia udsendelser den 24. oktober på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Svendborg Erhvervschef Søren Bach Hansen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev
Kl 19 Ørbæk Marked – Fyns Chokolade
Kl 20 Vi besøger Holstenshuus og Koldkrigsmuseum
Kl 21 Storebæltsbroen med Mikkel Hemmingsen
Kl 22 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 23 Dansk Skolemuseum Nyborg – Restaurant Centralen

 

TV Fionia udsendelser den 23. oktober på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Restaurant Centralen – Terrariet Vissenbjerg
Kl 19 Naturama – Carl Åge Jensen – Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen
Kl 20 Vi besøger Ærø – Bent Juul Sørensen – Karen Margrethe Fabricius – Jesper Bus
Kl 21 Åbent hus i Sydbank – Storebæltsbroen med Mikkel Hemmingsen
Kl 22 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 23 Vi besøger Drejø

 

TV Fionia udsendelser den 22. oktober på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Vi besøger herregården Holstenshuus
Kl 19 Midtfyns Bryghus
Kl 20 Anders Jørgensen Ærø – Ærø Erhvervschef Chris Hammeken
Kl 21 Vi besøger Avernakø
Kl 22 Dansk Skolemuseum Nyborg – Restaurant Centralen
Kl 23 Åbent hus i Sydbank – Storebæltsbroen med Mikkel Hemmingsen

 

TV Fionia udsendelser den 21. oktober på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Restaurant Centralen – Terrariet Vissenbjerg
Kl 19 Gundestrup Mejeri og Bryghus
Kl 20 Vi besøger Holstenshuus
Kl 21 Storebælt med Mikkel Hemmingsen
Kl 22 Inge Marie Nielsen og hendes sange
Kl 23 Vi besøger Ærø – Bent Juul Sørensen – Karen Margrethe Fabricius – Jesper Bus

 

TV Fionia udsendelser den 20. oktober på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Naturama – Carl Åge Jensen – Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen
Kl 19 Verdens Bedste Nyheder – Gundestrup Mejeri med Jørn Hoff
Kl 20 Sydbank Nyborg – Elbiler hos V Holm Jensen
Kl 21 Vi besøger Bjørnø
Kl 22 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 23 Turen går til Ærø

 

TV Fionia udsendelser den 19. oktober på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Åbent hus i Sydbank – Storebæltsbroen med Mikkel Hemmingsen
Kl 19 Vi besøger Strynø
Kl 20 Valg Duel mellem Sonja Marie Jensen og Kenneth Muhs – Besøg på Holstenshuus
Kl 21 Restaurant Centralen – Terrariet Vissenbjerg
Kl 22 Rosenfestival – Erhvervschef Søren Bach Hansen
Kl 23 Vi besøger Ærø – Bent Juul Sørensen – Karen Margrethe Fabricius – Jesper Bus

 

TV Fionia udsendelser den 18. oktober på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Kunst i Nowhuset Tullebølle – Langeland Turist og Erhvervschef Jane Jegind taler om kunst og turisme
Kl 19 Rosenfestival – Erhvervschef Søren Bach Hansen
Kl 20 Fyns Chokolade – Gårdejer Bent Juul Sørensen Ærø
Kl 21 Vi besøger Bjørnø
Kl 22 Dansk Skolemuseum Nyborg – Restaurant Centralen
Kl 23 Odense Zoo med Bjarne Klausen – Erhvervschef Søren Bach Hansen – Erhvervschef Niels Christian Hammelev

 

TV Fionia udsendelser den 17. oktober på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Revninge Autoværksted – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 19 Munkebo Miniby – Midtfyns Bryghus
Kl 20 Dansk Skolemuseum Nyborg
Kl 21 Rock Nalle – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj
Kl 22 Kerteminde Koldkrigsmuseum – Naturama
Kl 23 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo

 

TV Fionia udsendelser den 16. oktober på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Kirsia Isabella Olufsen og hendes sange
Kl 19 Naturama – Carl Åge Jensen – Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen
Kl 20 Vi besøger Ærø – Bent Juul Sørensen – Karen Margrethe Fabricius – Jesper Bus
Kl 21 Åbent hus i Sydbank – Storebæltsbroen med Mikkel Hemmingsen
Kl 22 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 23 Vi besøger Bjørnø

 

TV Fionia udsendelser den 15. oktober på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Svendborg Erhvervschef Søren Bach Hansen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev
Kl 19 Valg i Nyborg
Kl 20 Vi besøger Holstenshuus – Koldkrigsmuseum
Kl 21 Storebæltsbroen med Mikkel Hemmingsen
Kl 22 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 23 Dansk Skolemuseum Nyborg – Restaurant Centralen

 

TV Fionia udsendelser den 14. oktober på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Revninge Autoværksted – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 19 Munkebo Miniby – Midtfyns Bryghus
Kl 20 Dansk Skolemuseum Nyborg
Kl 21 Rock Nalle – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj
Kl 22 Kerteminde Koldkrigsmuseum – Naturama
Kl 23 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo

 

TV Fionia udsendelser den 13. oktober på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Vi besøger herregården Holstenshuus
Kl 19 Midtfyns Bryghus
Kl 20 Vi besøger Avernakø
Kl 21 Anders Jørgensen Ærø – Ærø Erhvervschef Chris Hammeken
Kl 22 Dansk Skolemuseum Nyborg – Restaurant Centralen
Kl 23 Åbent hus i Sydbank – Storebæltsbroen med Mikkel Hemmingsen

 

TV Fionia udsendelser den 12. oktober på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Restaurant Centralen – Terrariet Vissenbjerg
Kl 19 Fyns Chokolade – Gårdejer Bent Juul Sørensen Ærø
Kl 20 Vi besøger Holstenshuus
Kl 21 Storebælt med Mikkel Hemmingsen
Kl 22 Sangerinde Inge Marie Nielsen og hendes sange
Kl 23 Valg i Nyborg

 

TV Fionia udsendelser den 11. oktober på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Kirsia Isabella Olufsen og hendes sange
Kl 19 Vi besøger herregården Holstenshuus
Kl 20 Dansk Skolemuseum Nyborg – Restaurant Centralen
Kl 21 Åbent hus i Sydbank – Storebæltsbroen med Mikkel Hemmingsen
Kl 22 Midtfyns Bryghus
Kl 23 Vi besøger Bjørnø

 

TV Fionia udsendelser den 10. oktober på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Valg Duel mellem Sonja Marie Jensen og Kenneth Muhs – Besøg på Holstenshuus
Kl 19 Vi besøger Strynø
Kl 20 Åbent hus i Sydbank – Storebæltsbroen med Mikkel Hemmingsen
Kl 21 Restaurant Centralen – Terrariet Vissenbjerg
Kl 22 Rosenfestival – Erhvervschef Søren Bach Hansen
Kl 23 Munkebo Miniby – Midtfyns Bryghus

 

TV Fionia udsendelser den 9. oktober på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Restaurant Centralen – Terrariet Vissenbjerg
Kl 19 Gundestrup Mejeri og Bryghus
Kl 20 Vi besøger Holstenshuus
Kl 21 Storebælt med Mikkel Hemmingsen
Kl 22 Inge Marie Nielsen og hendes sange
Kl 23 Valg i Nyborg

 

TV Fionia udsendelser den 8. oktober på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Vi besøger herregården Holstenshuus
Kl 19 Midtfyns Bryghus
Kl 20 Vi besøger Avernakø
Kl 21 Anders Jørgensen Ærø – Ærø Erhvervschef Chris Hammeken
Kl 22 Dansk Skolemuseum Nyborg – Restaurant Centralen
Kl 23 Åbent hus i Sydbank – Storebæltsbroen med Mikkel Hemmingsen

 

TV Fionia udsendelser den 7. oktober på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Kirsia Isabella Olufsen og hendes sange
Kl 19 Naturama – Carl Åge Jensen – Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen
Kl 20 Vi besøger Ærø – Bent Juul Sørensen – Karen Margrethe Fabricius – Jesper Bus
Kl 21 Åbent hus i Sydbank – Storebæltsbroen med Mikkel Hemmingsen
Kl 22 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 23 Vi besøger Bjørnø

 

TV Fionia udsendelser den 6. oktober på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Revninge Autoværksted – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 19 Munkebo Miniby – Midtfyns Bryghus
Kl 20 Dansk Skolemuseum Nyborg
Kl 21 Rock Nalle – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj
Kl 22 Kerteminde Koldkrigsmuseum – Naturama
Kl 23 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo

 

TV Fionia udsendelser den 5. oktober på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Restaurant Centralen – Terrariet Vissenbjerg
Kl 19 Gundestrup Mejeri og Bryghus
Kl 20 Ørbæk Marked – Fyns Chokolade
Kl 21 Storebælt med Mikkel Hemmingsen
Kl 22 Sangerinde Inge Marie Nielsen og hendes sange
Kl 23 Valg Duel mellem Sonje Marie Jensen og Kenneth Muhs – Besøg på Holstenshuus

 

TV Fionia udsendelser den 4. oktober på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Valg Duel mellem Sonja Marie Jensen og Kenneth Muhs – Besøg på Holstenshuus
Kl 19 Vi besøger Strynø
Kl 20 Åbent hus i Sydbank – Storebæltsbroen med Mikkel Hemmingsen
Kl 21 Restaurant Centralen – Terrariet Vissenbjerg
Kl 22 Rosenfestival – Erhvervschef Søren Bach Hansen
Kl 23 Munkebo Miniby – Midtfyns Bryghus

 

TV Fionia udsendelser den 3. oktober på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Rosenfestival – Erhvervschef Søren Bach Hansen
Kl 19 Sydbank Nyborg – Elbiler hos V Holm Jensen
Kl 20 Valg Duel mellem Sonje Marie Jensen og Kenneth Muhs – Besøg på Holstenshuus
Kl 21 Gundestrup Mejeri og Bryghus
Kl 22 Storebæltsbroen med Mikkel Hemmingsen
Kl 23 Vi besøger Avernakø

 

TV Fionia udsendelser den 2. oktober på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Restaurant Centralen – Terrariet Vissenbjerg
Kl 19 Gundestrup Mejeri og Bryghus
Kl 20 Vi besøger Holstenshuus
Kl 21 Storebælt med Mikkel Hemmingsen
Kl 22 Sangerinde Inge Marie Nielsen og hendes sange
Kl 23 Valg i Nyborg

 

TV Fionia udsendelser den 1. oktober på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Vi besøger herregården Holstenshuus
Kl 19 Midtfyns Bryghus
Kl 20 Anders Jørgensen Ærø – Ærø Erhvervschef Chris Hammeken
Kl 21 Vi besøger Avernakø
Kl 22 Dansk Skolemuseum Nyborg – Restaurant Centralen
Kl 23 Åbent hus i Sydbank – Storebæltsbroen med Mikkel Hemmingsen

 

TV Fionia udsendelser den 30. september på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Valg Duel mellem Sonja Marie Jensen og Kenneth Muhs – Besøg på Holstenshuus
Kl 19 Vi besøger Strynø
Kl 20 Åbent hus i Sydbank – Storebæltsbroen med Mikkel Hemmingsen
Kl 21 Restaurant Centralen – Terrariet Vissenbjerg
Kl 22 Rosenfestival – Erhvervschef Søren Bach Hansen
Kl 23 Munkebo Miniby – Midtfyns Bryghus

 

TV Fionia udsendelser den 29. september på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Revninge Autoværksted – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 19 Munkebo Miniby – Midtfyns Bryghus
Kl 20 Restaurant Centralen – Terrariet Vissenbjerg
Kl 21 Rock Nalle – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj
Kl 22 Kerteminde Koldkrigsmuseum – Naturama
Kl 23 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo

 

TV Fionia udsendelser den 28. september på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Kirsia Isabella Olufsen og hendes sange
Kl 19 Vi besøger herregården Holstenshuus
Kl 20 Dansk Skolemuseum Nyborg – Restaurant Centralen
Kl 21 Åbent hus i Sydbank – Storebæltsbroen med Mikkel Hemmingsen
Kl 22 Midtfyns Bryghus
Kl 23 Vi besøger Bjørnø

 

TV Fionia udsendelser den 27 september på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Færgen Ellen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev
Kl 19 Byrådspolitiker Sonja Marie Jensen – Byrådspolitiker Jesper Nielsen
Kl 20 Vi besøger Drejø
Kl 21 Fyns Chokolade – Gårdejer Bent Juul Sørensen Ærø
Kl 22 Vi besøger Holstenshuus – Koldkrigsmuseet
Kl 23 Naturama – Carl Åge Jensen fra C C Jensen – Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen

 

TV Fionia udsendelser den 26. september på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Verdens Bedste Nyheder – Gundestrup Mejeri med Jørn Hoff
Kl 19 Vi besøger Strynø
Kl 20 Valg Duel mellem Sonje Marie Jensen og Kenneth Muhs – Besøg på Holstenshuus
Kl 21 Restaurant Centralen – Terrariet Vissenbjerg
Kl 22 Rosenfestival – Erhvervschef Søren Bach Hansen
Kl 23 Munkebo Miniby – Midtfyns Bryghus

 

TV Fionia udsendelser den 25. september på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Kirsia Isabella Olufsen og hendes sange
Kl 19 Naturama – Carl Åge Jensen – Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen
Kl 20 Verdens Bedste Nyheder – Gundestrup Mejeri med Jørn Hoff
Kl 21 Sydbank Nyborg – Elbiler hos V Holm Jensen
Kl 22 Vi besøger Bjørnø
Kl 23 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager

 

TV Fionia udsendelser den 24. september på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Restaurant Centralen – Terrariet Vissenbjerg
Kl 19 Gundestrup Mejeri og Bryghus
Kl 20 Vi besøger Holstenshuus
Kl 21 Storebælt med Mikkel Hemmingsen
Kl 22 Inge Marie Nielsen og hendes sange
Kl 23 Valg i Nyborg

 

TV Fionia udsendelser den 23. september på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Fyns Militærhistoriske Museum
Kl 19 Storebælt med Mikkel Hemmingsen
Kl 20 Restaurant Centralen – Terrariet Vissenbjerg
Kl 21 Gundestrup Mejeri og Bryghus
Kl 22 Inge Marie Nielsen og hendes sange
Kl 23 Valg i Nyborg

 

TV Fionia udsendelser den 22. september på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Verdens Bedste Nyheder – Gundestrup Mejeri med Jørn Hoff
Kl 19 Vi besøger Strynø
Kl 20 Åbent hus i Sydbank – Storebæltsbroen med Mikkel Hemmingsen
Kl 21 Restaurant Centralen – Terrariet Vissenbjerg
Kl 22 Rosenfestival – Erhvervschef Søren Bach Hansen
Kl 23 Munkebo Miniby – Midtfyns Bryghus

 

TV Fionia udsendelser den 21. september på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Rosenfestival – Erhvervschef Søren Bach Hansen
Kl 19 Sydbank Nyborg – Elbiler hos V Holm Jensen
Kl 20 Valg i Nyborg
Kl 21 Gundestrup Mejeri og Bryghus
Kl 22 Inge Marie Nielsen og hendes sange
Kl 23 Vi besøger Avernakø

 

TV Fionia udsendelser den 20 september på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Færgen Ellen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev
Kl 19 Byrådspolitiker Sonja Marie Jensen – Byrådspolitiker Jesper Nielsen
Kl 20 Vi besøger Drejø
Kl 21 Fyns Chokolade – Gårdejer Bent Juul Sørensen Ærø
Kl 22 Vi besøger Holstenshuus – Koldkrigsmuseet
Kl 23 Naturama – Carl Åge Jensen fra C C Jensen – Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen

 

TV Fionia udsendelser den 19. september på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Vi besøger Strynø
Kl 19 Sydbank Nyborg – Elbiler hos V Holm Jensen
Kl 20 Restaurant Centralen – Terrariet Vissenbjerg
Kl 21 Sangerinde Inge Marie Nielsen og hendes sange
Kl 22 Rosenfestival – Erhvervschef Søren Bach Hansen
Kl 23 Munkebo Miniby – Midtfyns Bryghus

 

TV Fionia udsendelser den 18. september på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Fyns Militærhistoriske Museum
Kl 19 Storebælt med Mikkel Hemmingsen
Kl 20 Restaurant Centralen – Terrariet Vissenbjerg
Kl 21 Gundestrup Mejeri og Bryghus
Kl 22 Inge Marie Nielsen og hendes sange
Kl 23 Valg i Nyborg

 

TV Fionia udsendelser den 17. september på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Kirsia Isabella Olufsen og hendes sange
Kl 19 Storebælt med Mikkel Hemmingsen
Kl 20 Vi besøger herregården Holstenshuus
Kl 21 Sydbank Nyborg – Elbiler hos V Holm Jensen
Kl 22 Midtfyns Bryghus
Kl 23 Vi besøger Bjørnø

 

TV Fionia udsendelser den 16. september på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Sydbank Nyborg – Elbiler hos V Holm Jensen
Kl 19 Fyns Militærhistoriske Museum
Kl 20 Gundestrup Mejeri og Bryghus
Kl 21 Sangerinde Inge Marie Nielsen og hendes sange
Kl 22 Rosenfestival – Erhvervschef Søren Bach Hansen
Kl 23 Kerteminde Koldkrigsmuseum – Naturama

 

TV Fionia udsendelser den 15. september på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Kirsia Isabella Olufsen og hendes sange
Kl 19 Naturama – Carl Åge Jensen – Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen
Kl 20 Verdens Bedste Nyheder – Gundestrup Mejeri med Jørn Hoff
Kl 21 Sydbank Nyborg – Elbiler hos V Holm Jensen
Kl 22 Vi besøger Bjørnø
Kl 23 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager

 

TV Fionia udsendelser den 14. september på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Fyns Militærhistoriske Museum
Kl 19 Sydbank Nyborg – Elbiler hos V Holm Jensen
Kl 20 Valg i Nyborg
Kl 21 Gundestrup Mejeri og Bryghus
Kl 22 Inge Marie Nielsen og hendes sange
Kl 23 Odense Zoo med Bjarne Klausen – Søren Bach Hansen – Niels Christian Hammelev

 

TV Fionia udsendelser den 13. september på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Kirsia Isabella Olufsen og hendes sange
Kl 19 Naturama – Carl Åge Jensen – Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen
Kl 20 Vi besøger Ærø – Bent Juul Sørensen – Karen Margrethe Fabricius – Jesper Bus
Kl 21 Sydbank Nyborg – Elbiler hos V Holm Jensen
Kl 22 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 23 Vi besøger Bjørnø

 

TV Fionia udsendelser den 12. september på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Sydbank Nyborg – Elbiler hos V Holm Jensen
Kl 19 Fyns Militærhistoriske Museum
Kl 20 Gundestrup Mejeri og Bryghus
Kl 21 Inge Marie Nielsen og hendes sange
Kl 22 Rosenfestival – Erhvervschef Søren Bach Hansen
Kl 23 Odense Zoo med Bjarne Klausen – Søren Bach Hansen – Niels Christian Hammelev

 

TV Fionia udsendelser den 11. september på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Kirsia Isabella Olufsen og hendes sange
Kl 19 Naturama – Carl Åge Jensen – Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen
Kl 20 Vi besøger Ærø – Bent Juul Sørensen – Karen Margrethe Fabricius – Jesper Bus
Kl 21 Sydbank Nyborg – Elbiler hos V Holm Jensen
Kl 22 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 23 Vi besøger Bjørnø

 

TV Fionia udsendelser den 10. september på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Fyns Militærhistoriske Museum
Kl 19 Sydbank Nyborg – Elbiler hos V Holm Jensen
Kl 20 Storebæltsbroen med Mikkel Hemmingsen
Kl 21 Gundestrup Mejeri og Bryghus
Kl 22 Inge Marie Nielsen og hendes sange
Kl 23 Odense Zoo med Bjarne Klausen – Søren Bach Hansen – Niels Christian Hammelev

 

TV Fionia udsendelser den 9. september på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Revninge Autoværksted – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 19 Munkebo Miniby – Midtfyns Bryghus
Kl 20 Restaurant Centralen – Terrariet Vissenbjerg
Kl 21 Rock Nalle – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj
Kl 22 Kerteminde Koldkrigsmuseum – Naturama
Kl 23 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo

 

TV Fionia udsendelser den 8. september på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Vi besøger Strynø
Kl 19 Sydbank Nyborg – Elbiler hos V Holm Jensen
Kl 20 Restaurant Centralen – Terrariet Vissenbjerg
Kl 21 Inge Marie Nielsen og hendes sange
Kl 22 Rosenfestival – Erhvervschef Søren Bach Hansen
Kl 23 Munkebo Miniby – Midtfyns Bryghus

 

TV Fionia udsendelser den 7. september på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Kirsia Isabella Olufsen og hendes sange
Kl 19 Naturama – Carl Åge Jensen – Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen
Kl 20 Fyns Chokolade – Bent Juul Sørensen
Kl 21 Sydbank Nyborg – Elbiler hos V Holm Jensen
Kl 22 Vi besøger Bjørnø
Kl 23 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager

 

TV Fionia udsendelser den 6. september på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Sydbank Nyborg – Elbiler hos V Holm Jensen
Kl 19 Fyns Militærhistoriske Museum
Kl 20 Gundestrup Mejeri og Bryghus
Kl 21 Inge Marie Nielsen og hendes sange
Kl 22 Rosenfestival – Erhvervschef Søren Bach Hansen
Kl 23 Odense Zoo med Bjarne Klausen – Søren Bach Hansen – Niels Christian Hammelev

 

TV Fionia udsendelser den 5. september på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Kirsia Isabella Olufsen og hendes sange
Kl 19 Naturama – Carl Åge Jensen – Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen
Kl 20 Vi besøger Ærø – Bent Juul Sørensen – Karen Margrethe Fabricius – Jesper Bus
Kl 21 Sydbank Nyborg – Elbiler hos V Holm Jensen
Kl 22 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 23 Vi besøger Bjørnø

 

TV Fionia udsendelser den 4. september på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Fyns Militærhistoriske Museum
Kl 19 Sydbank Nyborg – Elbiler hos V Holm Jensen
Kl 20 Storebæltsbroen med Mikkel Hemmingsen
Kl 21 Gundestrup Mejeri og Bryghus
Kl 22 Inge Marie Nielsen og hendes sange
Kl 23 Odense Zoo med Bjarne Klausen – Søren Bach Hansen – Niels Christian Hammelev

 

TV Fionia udsendelser den 3. september på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Fyns Militærhistoriske Museum
Kl 19 Sydbank Nyborg – Elbiler hos V Holm Jensen
Kl 20 Storebæltsbroen med Mikkel Hemmingsen
Kl 21 Gundestrup Mejeri og Bryghus
Kl 22 Inge Marie Nielsen og hendes sange
Kl 23 Odense Zoo med Bjarne Klausen – Søren Bach Hansen – Niels Christian Hammelev

 

TV Fionia udsendelser den 2. september på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Færgen Ellen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev
Kl 19 Sonja Marie Jensen – Byrådspolitiker Jesper Nielsen
Kl 20 Vi besøger Drejø
Kl 21 John Mogensen Jam – Svendborg Eventchef Anja Mia Haas
Kl 22 Kerteminde Koldkrigsmuseum – Naturama
Kl 23 Naturama – Carl Åge Jensen – Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen

 

TV Fionia udsendelser den 1. september på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Vi besøger Strynø
Kl 19 Sydbank Nyborg – Elbiler hos V Holm Jensen
Kl 20 Restaurant Centralen – Terrariet Vissenbjerg
Kl 21 Inge Marie Nielsen og hendes sange
Kl 22 Rosenfestival – Erhvervschef Søren Bach Hansen
Kl 23 Munkebo Miniby – Midtfyns Bryghus

 

TV Fionia udsendelser den 31. august på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Fyns Militærhistoriske Museum
Kl 19 Sydbank Nyborg – Elbiler hos V Holm Jensen
Kl 20 Gundestrup Mejeri og Bryghus
Kl 21 Inge Marie Nielsen og hendes sange
Kl 22 Rosenfestival – Erhvervschef Søren Bach Hansen
Kl 23 Odense Zoo med Bjarne Klausen – Søren Bach Hansen – Niels Christian Hammelev

 

TV Fionia udsendelser den 30. august på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Kunst i Nowhuset Tullebølle – Langeland Turist og Erhvervschef Jane Jegind taler om kunst og turisme
Kl 19 Rosenfestival – Erhvervschef Søren Bach Hansen
Kl 20 Inge Marie Nielsen og hendes sange
Kl 21 Vi besøger Bjørnø
Kl 22 ELbiler hos V Holm Jensen Odense – Byrådspolitiker Jesper Nielsen
Kl 23 Odense Zoo med Bjarne Klausen – Søren Bach Hansen – Niels Christian Hammelev

 

TV Fionia udsendelser den 29. august på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Færgen Ellen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev
Kl 19 Sonja Marie Jensen – Byrådspolitiker Jesper Nielsen
Kl 20 Vi besøger Drejø
Kl 21 John Mogensen Jam – Svendborg Eventchef Anja Mia Haas
Kl 22 Kerteminde Koldkrigsmuseum – Naturama
Kl 23 Naturama – Carl Åge Jensen – Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen

 

TV Fionia udsendelser den 28. august på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Vi besøger Strynø
Kl 19 Sydbank Nyborg – Elbiler hos V Holm Jensen
Kl 20 Restaurant Centralen – Terrariet Vissenbjerg
Kl 21 Inge Marie Nielsen og hendes sange
Kl 22 Rosenfestival – Erhvervschef Søren Bach Hansen
Kl 23 Munkebo Miniby – Midtfyns Bryghus

 

TV Fionia udsendelser den 27.august på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Kirsia Isabella Olufsen og hendes sange
Kl 19 Naturama – Carl Åge Jensen – Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen
Kl 20 Vi besøger Ærø – Bent Juul Sørensen – Karen Margrethe Fabricius – Jesper Bus
Kl 21 Sydbank Nyborg – Elbiler hos V Holm Jensen
Kl 22 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 23 Vi besøger Bjørnø

 

TV Fionia udsendelser den 26. august på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Revninge Autoværksted – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 19 Munkebo Miniby – Midtfyns Bryghus
Kl 20 Restaurant Centralen – Terrariet Vissenbjerg
Kl 21 Rock Nalle – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj
Kl 22 Kerteminde Koldkrigsmuseum – Naturama
Kl 23 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo

 

TV Fionia udsendelser den 25. august på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 18 Sygeplejersker strejker – John Christiansen i studiet
Kl 19 Sydbank Nyborg – Elbiler hos V Holm Jensen
Kl 20 Fyns Militærhistoriske Museum
Kl 21 Inge Marie Nielsen og hendes sange
Kl 22 Rosenfestival – Erhvervschef Søren Bach Hansen
Kl 23 Odense Zoo med Bjarne Klausen – Søren Bach Hansen – Niels Christian Hammelev

 

TV Fionia udsendelser den 24. august på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 20 Vi besøger Avernakø
Kl 21 Rock Nalle – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj
Kl 22 Kerteminde Koldkrigsmuseum – Naturama
Kl 23 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo

 

TV Fionia udsendelser den 23.august på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 20 Vi besøger Ærø – Bent Juul Sørensen – Karen Margrethe Fabricius – Jesper Bus
Kl 21 Sydbank Nyborg – Elbiler hos V Holm Jensen
Kl 22 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 23 Vi besøger Bjørnø

 

TV Fionia udsendelser den 22. august på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 20 Kirsia Isabella Olufsen og hendes sange
Kl 21 Sydbank Nyborg – Elbiler hos V Holm Jensen
Kl 22 Fhv. Overlæge Mogens Hüttel – C C Jensen – Carl Åge Jensen
Kl 23 Vi besøger Ærø – Bent Juul Sørensen – Karen Margrethe Fabricius – Jesper Bus

 

TV Fionia udsendelser den 21. august på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 20 Inge Marie Nielsen og hendes sange
Kl 21 Vi besøger Bjørnø
Kl 22 Sygeplejersker strejker – John Christiansen i studiet
Kl 23 Odense Zoo med Bjarne Klausen – Søren Bach Hansen – Niels Christian Hammelev

 

TV Fionia udsendelser den 20. august på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 20 Vi besøger Avernakø
Kl 21 Rock Nalle – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj
Kl 22 Kerteminde Koldkrigsmuseum – Naturama
Kl 23 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo

 

TV Fionia udsendelser den 19.august på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 20 Vi besøger Ærø – Bent Juul Sørensen – Karen Margrethe Fabricius – Jesper Bus
Kl 21 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 22 Sydbank Nyborg – Elbiler hos V Holm Jensen
Kl 23 Vi besøger Bjørnø

 

TV Fionia udsendelser den 18.august på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 20 Rosenfestival – Erhvervschef Søren Bach Hansen
Kl 21 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 22 Sygeplejersker strejker – John Christiansen i studiet
Kl 23 Terrariet Vissenbjerg – Viceborgmester Carsten Kudsk

 

TV Fionia udsendelser den 17.august på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 20 Vi besøger Bjørnø
Kl 21 Sygeplejersker strejker – John Christiansen i studiet
Kl 22 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 23 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo

 

TV Fionia udsendelser den 16.august på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 20 Sydbank Nyborg – Elbiler hos V Holm Jensen
Kl 21 Vi besøger Bjørnø
Kl 22 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 23 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo

 

TV Fionia udsendelser den 15. august på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 20 Vi besøger Avernakø
Kl 21 Kerteminde Koldkrigsmuseum – Naturama
Kl 22 Rock Nalle – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj
Kl 23 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo

 

TV Fionia udsendelser den 14. august på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 20 Vi besøger Drejø
Kl 21 John Mogensen Jam – Svendborg Eventchef Anja Mia Haas
Kl 22 Kerteminde Koldkrigsmuseum – Naturama
Kl 23 Naturama – Carl Åge Jensen – Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen

 

TV Fionia udsendelser den 13. august på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 20 Vi besøger Strynø
Kl 21 Terrariet Vissenbjerg – Viceborgmester Carsten Kudsk
Kl 22 Kunst i Nowhuset Tullebølle – Langeland Turist og Erhvervschef Jane Jegind taler om kunst og turisme
Kl 23 Anders Jørgensen Ærø – Ærø Erhvervschef Chris Hammeken

 

TV Fionia udsendelser den 12.august på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 20 Vi besøger Bjørnø
Kl 21 Sygeplejersker strejker – John Christiansen i studiet
Kl 22 Terrariet Vissenbjerg – Viceborgmester Carsten Kudsk
Kl 23 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo

 

TV Fionia udsendelser den 11. august på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 20 Vi besøger det sydfynske øhav og har Ø-hop
Kl 21 Ø-hop
Kl 22 Ø-hop
Kl 23 Ø-hop

 

TV Fionia udsendelser den 9. august på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 20 Vi besøger Avernakø
Kl 21 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 22 Rock Nalle – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj
Kl 23 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo

 

TV Fionia udsendelser den 8. august på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 20 Vi besøger Strynø
Kl 21 Anders Jørgensen Ærø – Ærø Erhvervschef Chris Hammeken
Kl 22 Kunst i Nowhuset Tullebølle – Langeland Turist og Erhvervschef Jane Jegind taler om kunst og turisme
Kl 23 Rock Nalle – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj

 

TV Fionia udsendelser den 7.august på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 20 Vi besøger Lyø
Kl 21 Vi besøger Lyø og Nowhuset i Tullebølle
Kl 22 Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev
Kl 23 Hospitalspræst Jens Rasmussen – Svendborg Eventchef Anja Mia Haas

 

TV Fionia udsendelser den 6.august på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 20 Vi besøger Bjørnø
Kl 21 Sygeplejersker strejker – John Christiansen i studiet
Kl 22 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 23 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo

 

TV Fionia udsendelser den 5. august på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 20 Sygeplejersker strejker – John Christiansen i studiet
Kl 21 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 22 Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev
Kl 23 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo

 

TV Fionia udsendelser den 4. august på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 20 Vi besøger Avernakø
Kl 21 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 22 Rock Nalle – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj
Kl 23 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo

 

TV Fionia udsendelser den 3. august på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 20 Vi besøger Drejø
Kl 21 John Mogensen Jam – Svendborg Eventchef Anja Mia Haas
Kl 22 Kerteminde Koldkrigsmuseum – Naturama
Kl 23 Naturama – Carl Åge Jensen – Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen

 

TV Fionia udsendelser den 2.august på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 20 Vi besøger Lyø
Kl 21 Vi besøger Lyø og Nowhuset i Tullebølle
Kl 22 Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev
Kl 23 Hospitalspræst Jens Rasmussen – Svendborg Eventchef Anja Mia Haas

 

TV Fionia udsendelser den 1.august på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 20 Vi besøger Bjørnø
Kl 21 Sygeplejersker strejker – John Christiansen i studiet
Kl 22 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 23 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo

 

TV Fionia udsendelser den 31. juli på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 20  Vi besøger Strynø
Kl 21  Terrariet Vissenbjerg – Viceborgmester Carsten Kudsk
Kl 22  Kunst i Nowhuset Tullebølle – Langeland Turist og Erhvervschef Jane Jegind taler om kunst og turisme
Kl 23  Svendborg Eventchef Anja Mia Haas – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj

 

TV Fionia udsendelser den 30. juli på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 20 Vi besøger Avernakø
Kl 21 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 22 Rock Nalle – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj
Kl 23 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo

 

TV Fionia udsendelser den 29. juli på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 20 Vi besøger Drejø
Kl 21 Odense Zoo med Bjarne Klausen – Søren Bach Hansen – Niels Christian Hammelev
Kl 22 John Mogensen Jam – Svendborg Eventchef Anja Mia Haas
Kl 23 Hospitalspræst Jens Rasmussen

 

TV Fionia udsendelser den 28. juli på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 20 Sygeplejersker strejker – John Christiansen i studiet
Kl 21 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 22 Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev
Kl 23 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo

 

TV Fionia udsendelser den 27. juli på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 20 Odense Zoo – Svendborg Erhvervschef Søren Bach Hansen
Kl 21 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 22 Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev
Kl 23 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo

 

TV Fionia udsendelser den 26. juli på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 20 Vi besøger Strynø
Kl 21 Terrariet Vissenbjerg – Viceborgmester Carsten Kudsk
Kl 22 Kunst i Nowhuset Tullebølle – Langeland Turist og Erhvervschef Jane Jegind taler om kunst og turisme
Kl 23 Svendborg Eventchef Anja Mia Haas – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj

 

TV Fionia udsendelser den 25. juli på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 20 Sygeplejersker strejker – John Christiansen i studiet
Kl 21 Vi besøger Strynø
Kl 22 Vi besøger Avernakø
Kl 23 Vi besøger Bjørnø

 

TV Fionia udsendelser den 24. juli på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 20 Vi besøger Drejø
Kl 21 Odense Zoo med Bjarne Klausen – Søren Bach Hansen – Niels Christian Hammelev
Kl 22 John Mogensen Jam – Svendborg Eventchef Anja Mia Haas
Kl 23 Hospitalspræst Jens Rasmussen – Svendborg Eventchef Anja Mia Haas

 

TV Fionia udsendelser den 23. juli på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter
Kl 20 Vi besøger Lyø
Kl 21 Vi besøger Lyø og Nowhuset i Tullebølle
Kl 22 Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev
Kl 23 Hospitalspræst Jens Rasmussen – Svendborg Eventchef Anja Mia Haas

 

TV Fionia udsendelser den 22. juli på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 20 Sygeplejerskerne strejker og vi har John Christiansen i studiet
Kl 21 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 22 Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev
Kl 23 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo

 

TV Fionia udsendelser den 19. juli på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 20 Odense Zoo – Svendborg Erhvervschef Søren Bach Hansen
Kl 21 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 22 Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev
Kl 23 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo

 

TV Fionia udsendelser den 18. juli på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 20 Færgen Ellen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev
Kl 21 ELbiler hos V Holm Jensen Odense – Byrådspolitiker Jesper Nielsen
Kl 22 Fhv. Overlæge Mogens Hüttel – C C Jensen – Carl Åge Jensen
Kl 23 Kunst i Nowhuset Tullebølle – Langeland Turist og Erhvervschef Jane Jegind taler om kunst og turisme

 

TV Fionia udsendelser den 17. juli på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 20 Nyborg Her og Nu fra det gamle Nyborg
Kl 22 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 22 Odense Zoo – Svendborg Erhvervschef Søren Bach Hansen
Kl 23 Kunst i Nowhuset Tullebølle – Langeland Turist og Erhvervschef Jane Jegind taler om kunst og turisme

 

TV Fionia udsendelser den 16. juli på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 20 Vi besøger Strynø
Kl 21 Terrariet Vissenbjerg – Viceborgmester Carsten Kudsk
Kl 22 Kunst i Nowhuset Tullebølle – Langeland Turist og Erhvervschef Jane Jegind taler om kunst og turisme
Kl 23 Svendborg Eventchef Anja Mia Haas – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj

 

TV Fionia udsendelser den 15.juli på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 20 Vi besøger Avernakø
Kl 21 Rock Nalle – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj
Kl 22 C C Jensen – Carl Åge Jensen – Ærø Erhvervschef Chris Hammeken
Kl 23 Svendborg Erhvervschef Søren Bach Hansen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev

 

TV Fionia udsendelser den 14. juli på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 20 Vi besøger Bjørnø
Kl 21 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 22 Kunst i Nowhuset Tullebølle – Langeland Turist og Erhvervschef Jane Jegind taler om kunst og turisme
Kl 23 Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev

 

TV Fionia udsendelser den 13. juli på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter
Kl 20 Vi besøger Drejø
Kl 21 Odense Zoo med Bjarne Klausen – Søren Bach Hansen – Niels Christian Hammelev
Kl 22 John Mogensen Jam – Svendborg Eventchef Anja Mia Haas
Kl 23 Hospitalspræst Jens Rasmussen – Svendborg Eventchef Anja Mia Haas

 

TV Fionia udsendelser den 12. juli på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter
Kl 20 Vi besøger Lyø
Kl 21 Vi besøger Lyø og Nowhuset i Tullebølle
Kl 22 Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev
Kl 23 Hospitalspræst Jens Rasmussen – Svendborg Eventchef Anja Mia Haas

 

TV Fionia udsendelser den 11. juli på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter
Kl 20 Munkebo Miniby – Midtfyns Bryghus
Kl 21 Odense Zoo – Svendborg Erhvervschef Søren Bach Hansen
Kl 22 Kunst i Nowhuset Tullebølle – Langeland Turist og Erhvervschef Jane Jegind taler om kunst og turisme
Kl 23 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo

 

TV Fionia udsendelser den 10. juli på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter
Kl 20 Odense Zoo – Svendborg Erhvervschef Søren Bach Hansen
Kl 21 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 22 Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev
Kl 23 Sonja Marie Jensen – Byrådspolitiker Jesper Nielsen

 

TV Fionia udsendelser den 9. juli på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter
Kl 20 Munkebo Miniby – Midtfyns Bryghus
Kl 22 Kunst i Nowhuset Tullebølle – Langeland Turist og Erhvervschef Jane Jegind taler om kunst og turisme
Kl 22 Odense Zoo – Svendborg Erhvervschef Søren Bach Hansen
Kl 23 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo

 

TV Fionia udsendelser den 8. juli på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter

Kl 20 Kunst i Nowhuset Tullebølle – Langeland Turist og Erhvervschef Jane Jegind taler om kunst og turisme
Kl 21 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 22 Ærø Turistchef Chris Hammeken – Middelfart Turistchef Majbritt Chambers
Kl 23 Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev

 

TV Fionia udsendelser den 7. juli på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter
Kl 20 Revninge Autoværksted – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 21 Ærø Turistchef Chris Hammeken – Middelfart Turistchef Majbritt Chambers
Kl 22 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 23 Hospitalspræst Jens Rasmussen – Svendborg Eventchef Anja Mia Haas

 

TV Fionia udsendelser den 6. juli på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter
Kl 20 Kerteminde Koldkrigsmuseum – Naturama
Kl 21 Odense Zoo med Bjarne Klausen – Søren Bach Hansen – Niels Christian Hammelev
Kl 22 John Mogensen Jam – Svendborg Eventchef Anja Mia Haas
Kl 23 Hospitalspræst Jens Rasmussen – Svendborg Eventchef Anja Mia Haas

 

TV Fionia udsendelser den 5.juli på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter
Kl 20 Terrariet Vissenbjerg – Viceborgmester Carsten Kudsk
Kl 21 Rock Nalle – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj
Kl 22 C C Jensen – Carl Åge Jensen – Ærø Erhvervschef Chris Hammeken
Kl 23 Svendborg Erhvervschef Søren Bach Hansen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev

 

TV Fionia udsendelser den 4. juli på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter
Kl 20 ELbiler hos V Holm Jensen Odense – Byrådspolitiker Jesper Nielsen
Kl 21 Terrariet Vissenbjerg – Viceborgmester Carsten Kudsk
Kl 22 Kunst i Nowhuset Tullebølle – Langeland Turist og Erhvervschef Jane Jegind taler om kunst og turisme
Kl 23 Svendborg Eventchef Anja Mia Haas – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj

 

TV Fionia udsendelser den 3. juli på YouSee kanal 97
Aftenprogram genudsendes i dagtimer dagen efter
Kl 20 Odense Zoo – Svendborg Erhvervschef Søren Bach Hansen
Kl 21 Sonja Marie Jensen – Byrådspolitiker Jesper Nielsen
Kl 22 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 23 Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev

 

TV Fionia udsendelser den 2. juli på YouSee kanal 97
Kl 20 Kunst i Nowhuset Tullebølle – Langeland Turist og Erhvervschef Jane Jegind taler om kunst og turisme
Kl 21 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 22 Ærø Turistchef Chris Hammeken – Middelfart Turistchef Majbritt Chambers
Kl 23 Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev

 

TV Fionia udsendelser den 1. juli på YouSee kanal 97
Kl 20 Munkebo Miniby – Midtfyns Bryghus
Kl 21 Odense Zoo – Svendborg Erhvervschef Søren Bach Hansen
Kl 22 Kunst i Nowhuset Tullebølle – Langeland Turist og Erhvervschef Jane Jegind taler om kunst og turisme
Kl 23 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo

 

TV Fionia udsendelser den 30. juni på YouSee kanal 97
Kl 20 Terrariet Vissenbjerg – Viceborgmester Carsten Kudsk
Kl 21 Rock Nalle – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj
Kl 22 Svendborg Erhvervschef Søren Bach Hansen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev
Kl 23 C C Jensen – Carl Åge Jensen – Ærø Erhvervschef Chris Hammeken

 

TV Fionia udsendelser den 29. juni på YouSee kanal 97
Kl 20 Færgen Ellen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev
Kl 21 ELbiler hos V Holm Jensen Odense – Byrådspolitiker Jesper Nielsen
Kl 22 Fhv. Overlæge Mogens Hüttel – C C Jensen – Carl Åge Jensen
Kl 23 Kunst i Nowhuset Tullebølle – Langeland Turist og Erhvervschef Jane Jegind taler om kunst og turisme

 

TV Fionia udsendelser den 28. juni på YouSee kanal 97
Kl 20 Kerteminde Koldkrigsmuseum – Naturama
Kl 21 Sonja Marie Jensen – Byrådspolitiker Jesper Nielsen
Kl 22 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 23 Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev

 

TV Fionia udsendelser den 27. juni på YouSee kanal 97
Kl 20 Kunst i Nowhuset Tullebølle – Langeland Turist og Erhvervschef Jane Jegind taler om kunst og turisme
Kl 21 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 22 Ærø Turistchef Chris Hammeken – Middelfart Turistchef Majbritt Chambers
Kl 23 Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev

 

TV Fionia udsendelser den 26. juni på YouSee kanal 97
Kl 20 Revninge Autoværksted – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 21 Ærø Turistchef Chris Hammeken – Middelfart Turistchef Majbritt Chambers
Kl 22 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 23 Hospitalspræst Jens Rasmussen – Svendborg Eventchef Anja Mia Haas

 

TV Fionia udsendelser den 25. juni på YouSee kanal 97
Kl 20 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 21 Ærø Erhvervschef Chris Hammeken – Langeland Erhvervschef Jane Jegind
Kl 22 Svendborg Eventchef Anja Mia Haas – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj
Kl 23 Sonja Marie Jensen – Byrådspolitiker Jesper Nielsen

 

TV Fionia udsendelser den 24. juni på YouSee kanal 97
Kl 20 Rock Nalle – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj
Kl 21 Sonja Marie Jensen – Byrådspolitiker Jesper Nielsen
Kl 22 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 23 Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev

 

TV Fionia udsendelser den 23. juni på YouSee kanal 97
Kl 20 Odense Zoo med Bjarne Klausen – Søren Bach Hansen – Niels Christian Hammelev
Kl 21 Sonja Marie Jensen – Byrådspolitiker Jesper Nielsen
Kl 22 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 23 Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev

 

TV Fionia udsendelser den 22. juni på YouSee kanal 97
Kl 20 Sonja Marie Jensen – Byrådspolitiker Jesper Nielsen
Kl 21 Borgmester Hans Stavnsager – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 22 Naturama – Carl Åge Jensen – Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen
Kl 23 Mogens Rasmussen – Svendborg Erhvervschef Søren Bach Hansen

 

TV Fionia udsendelser den 21. juni på YouSee kanal 97
Kl 20 ELbiler hos V Holm Jensen Odense – Byrådspolitiker Jesper Nielsen
Kl 21 Terrariet Vissenbjerg – Viceborgmester Carsten Kudsk
Kl 22 Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 23 Svendborg Eventchef Anja Mia Haas – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj

 

TV Fionia udsendelser den 20. juni på YouSee kanal 97
Kl 20 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 21 Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 22 Svendborg Eventchef Anja Mia Haas – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj
Kl 23 Sonja Marie Jensen – Byrådspolitiker Jesper Nielsen

 

TV Fionia udsendelser den 19. juni på YouSee kanal 97
Kl 20 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 21 Mogens Rasmussen – Svendborg Erhvervschef Søren Bach Hansen
Kl 22 Ærø Turistchef Chris Hammeken – Middelfart Turistchef Majbritt Chambers
Kl 23 Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev

 

TV Fionia udsendelser den 18. juni på YouSee kanal 97
Kl 20 Revninge Autoværksted – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 21 Ærø Turistchef Chris Hammeken – Middelfart Turistchef Majbritt Chambers
Kl 22 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 23 Hospitalspræst Jens Rasmussen – Svendborg Eventchef Anja Mia Haas

 

TV Fionia udsendelser den 17. juni på YouSee kanal 97
Kl 20 Kerteminde Koldkrigsmuseum – Naturama
Kl 21 Sonja Marie Jensen – Byrådspolitiker Jesper Nielsen
Kl 22 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 23 Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev

 

TV Fionia udsendelser den 16. juni på YouSee kanal 97
Kl 20 Anders Jørgensen Ærø – Ærø Erhvervschef Chris Hammeken
Kl 21 Rock Nalle – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj
Kl 22 Sonja Marie Jensen – Byrådspolitiker Jesper Nielsen
Kl 23 Middelfart Turistchef Majbritt Chambers – Langeland Turistchef Jane Jegind

 

TV Fionia udsendelser på YouSee kanal 97 den 15. juni
Kl 20 Terrariet Vissenbjerg – Viceborgmester Carsten Kudsk
Kl 21 Borgmester Hans Stavnsager – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 22 Svendborg Erhvervschef Søren Bach Hansen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev
Kl 23 C C Jensen – Carl Åge Jensen – Ærø Erhvervschef Chris Hammeken

 

TV Fionia udsendelser på YouSee kanal 97 den 14. juni
Kl 20 Rock Nalle – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj
Kl 21 Sonja Marie Jensen – Byrådspolitiker Jesper Nielsen
Kl 22 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 23 Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev

 

TV Fionia udsendelser på YouSee kanal 97 den 13. juni
Kl 20 Revninge Autoværksted – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 21 Ærø Turistchef Chris Hammeken – Middelfart Turistchef Majbritt Chambers
Kl 22 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 23 Hospitalspræst Jens Rasmussen – Svendborg Eventchef Anja Mia Haas

 

TV Fionia udsendelser på YouSee kanal 97 den 12. juni
Kl 20 Kerteminde Koldkrigsmuseum – Naturama
Kl 21 Sonja Marie Jensen – Byrådspolitiker Jesper Nielsen
Kl 22 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 23 Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev

 

TV Fionia udsendelser på YouSee kanal 97 den 11. juni
Kl 20 Naturama – Carl Åge Jensen – Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen
Kl 21 Ærø Turistchef Chris Hammeken – Middelfart Turistchef Majbritt Chambers
Kl 22 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 23 Hospitalspræst Jens Rasmussen – Svendborg Eventchef Anja Mia Haas

 

TV Fionia udsendelser på YouSee kanal 97 den 10. juni
Kl 20 Terrariet Vissenbjerg – Viceborgmester Carsten Kudsk
Kl 21 Borgmester Hans Stavnsager – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 22 Svendborg Erhvervschef Søren Bach Hansen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev
Kl 23 C C Jensen – Carl Åge Jensen – Ærø Erhvervschef Chris Hammeken

 

TV Fionia udsendelser på YouSee kanal 97 den 9. juni
Kl 20 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 21 Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 22 Svendborg Eventchef Anja Mia Haas – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj
Kl 23 Sonja Marie Jensen – Byrådspolitiker Jesper Nielsen

 

TV Fionia udsendelser på YouSee kanal 97 den 8. juni
Kl 20 Kerteminde Koldkrigsmuseum – Naturama
Kl 21 Sonja Marie Jensen – Byrådspolitiker Jesper Nielsen
Kl 22 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 23 Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev

 

TV Fionia udsendelser på YouSee kanal 97 den 7. juni
Kl 20 John Mogensen Jam – Svendborg Eventchef Anja Mia Haas
Kl 21 Ærø Turistchef Chris Hammeken – Middelfart Turistchef Majbritt Chambers
Kl 22 Fhv. Overlæge Mogens Hüttel – C C Jensen – Carl Åge Jensen
Kl 23 Viceborgmester Carsten Kudsk – Byrådspolitiker Jesper Nielsen

 

Udsendelser 06. juni
Kl 20 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 21 Adventistkirken Hans Grønbæk – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj
Kl 22 Mogens Rasmussen – Svendborg Erhvervschef Søren Bach Hansen
Kl 23 Ærø Turistchef Chris Hammeken – Middelfart Turistchef Majbritt Chambers

 

Udsendelser 05. juni
Kl 20 Rock Nalle – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj
Kl 21 Sonja Marie Jensen – Byrådspolitiker Jesper Nielsen
Kl 22 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 23 Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev

 

Udsendelser 04. juni
Kl 20 Revninge Autoværksted – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 21 Ærø Turistchef Chris Hammeken – Middelfart Turistchef Majbritt Chambers
Kl 22 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 23 Hospitalspræst Jens Rasmussen – Svendborg Eventchef Anja Mia Haas

 

Udsendelser 03. juni
Kl 20 Terrariet Vissenbjerg – Viceborgmester Carsten Kudsk
Kl 21 Borgmester Hans Stavnsager – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 22 Svendborg Erhvervschef Søren Bach Hansen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev
Kl 23 C C Jensen – Carl Åge Jensen – Ærø Erhvervschef Chris Hammeken

 

Udsendelser 02. juni
Kl 20 Anders Jørgensen Ærø – Ærø Erhvervschef Chris Hammeken
Kl 21 Rock Nalle – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj
Kl 22 Sonja Marie Jensen – Byrådspolitiker Jesper Nielsen
Kl 23 Middelfart Turistchef Majbritt Chambers – Langeland Turistchef Jane Jegind

 

Udsendelser 01. juni
Kl 20 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 21 Adventistkirken Hans Grønbæk – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj
Kl 22 Mogens Rasmussen – Svendborg Erhvervschef Søren Bach Hansen
Kl 23 Ærø Turistchef Chris Hammeken – Middelfart Turistchef Majbritt Chambers

 

Udsendelser 31. maj
Kl 20 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 21 Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 22 Svendborg Eventchef Anja Mia Haas – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj
Kl 23 Sonja Marie Jensen – Byrådspolitiker Jesper Nielsen

 

Udsendelser 30. maj
Kl 20 John Mogensen Jam – Svendborg Eventchef Anja Mia Haas
Kl 21 Ærø Turistchef Chris Hammeken – Middelfart Turistchef Majbritt Chambers
Kl 22 Fhv. Overlæge Mogens Hüttel – C C Jensen – Carl Åge Jensen
Kl 23 Viceborgmester Carsten Kudsk – Byrådspolitiker Jesper Nielsen

 

Udsendelser 29. maj
Kl 20 Sonja Marie Jensen – Byrådspolitiker Jesper Nielsen
Kl 21 Borgmester Hans Stavnsager – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 22 Naturama – Carl Åge Jensen – Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen
Kl 23 Mogens Rasmussen – Svendborg Erhvervschef Søren Bach Hansen

 

Udsendelser 28. maj
Kl 20 Rock Nalle – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj
Kl 21 Sonja Marie Jensen – Byrådspolitiker Jesper Nielsen
Kl 22 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 23 Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev

 

Udsendelser 27. maj
Kl 20 Naturama – Carl Åge Jensen – Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen
Kl 21 Ærø Turistchef Chris Hammeken – Middelfart Turistchef Majbritt Chambers
Kl 22 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 23 Hospitalspræst Jens Rasmussen – Svendborg Eventchef Anja Mia Haas

 

Udsendelser 26. maj
Kl 20 Terrariet Vissenbjerg – Viceborgmester Carsten Kudsk
Kl 21 Borgmester Hans Stavnsager – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 22 Svendborg Erhvervschef Søren Bach Hansen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev
Kl 23 C C Jensen – Carl Åge Jensen – Ærø Erhvervschef Chris Hammeken

 

Udsendelser 25. maj
Kl 20 Midtfyns Bryghus – Borgmester Hans Stavnsager
Kl 21 Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 22 Svendborg Eventchef Anja Mia Haas – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj
Kl 23 Sonja Marie Jensen – Byrådspolitiker Jesper Nielsen

 

Udsendelser 24. maj
Kl 20 John Mogensen Jam – Svendborg Eventchef Anja Mia Haas
Kl 21 Ærø Turistchef Chris Hammeken – Middelfart Turistchef Majbritt Chambers
Kl 22 Fhv. Overlæge Mogens Hüttel – C C Jensen – Carl Åge Jensen
Kl 23 Viceborgmester Carsten Kudsk – Byrådspolitiker Jesper Nielsen

 

Udsendelser 23. maj
Kl 20 LG Whisky – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 21 Adventistkirken Hans Grønbæk – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj
Kl 22 Mogens Rasmussen – Svendborg Erhvervschef Søren Bach Hansen
Kl 23 Ærø Turistchef Chris Hammeken – Middelfart Turistchef Majbritt Chambers

 

Udsendelser 22. maj
Kl 20 Rock Nalle – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj
Kl 21 Svendborg Erhvervschef Søren Bach Hansen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev
Kl 22 Viceborgmester Carsten Kudsk – Byrådspolitiker Jesper Nielsen
Kl 23 Ærø Turistchef Chris Hammeken – Middelfart Turistchef Majbritt Chambers

 

Udsendelser 21. maj
Kl 20 Borgmester Hans Stavnsager – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 21 Ærø Turistchef Chris Hammeken – Middelfart Turistchef Majbritt Chambers
Kl 22 Mogens Rasmussen – Svendborg Erhvervschef Søren Bach Hansen
Kl 23 Færgen Ellen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev

 

Udsendelser 20. maj
Kl 20 Sonja Marie Jensen – Byrådspolitiker Jesper Nielsen
Kl 21 C C Jensen – Carl Åge Jensen – Ærø Erhvervschef Chris Hammeken
Kl 22 Ærø Turistchef Chris Hammeken – Middelfart Turistchef Majbritt Chambers
Kl 23 Svendborg Eventchef Anja Mia Haas – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj

 

Udsendelser 19. maj
Kl 20 Rock Nalle – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj
Kl 21 Svendborg Erhvervschef Søren Bach Hansen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev
Kl 22 Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 23 Mogens Rasmussen – Svendborg Erhvervschef Søren Bach Hansen

 

Udsendelser 18. maj
Kl 20 Borgmester Hans Stavnsager – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 21 C C Jensen – Carl Åge Jensen – Ærø Erhvervschef Chris Hammeken
Kl 22 Svendborg Erhvervschef Søren Bach Hansen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev
Kl 23 Svendborg Eventchef Anja Mia Haas – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj

 

Udsendelser 17. maj
Kl 20 Langeland Erhvervschef Jane Jegind – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 21 Middelfart Turistchef Majbritt Chambers – Langeland Turistchef Jane Jegind
Kl 22 Byrådspolitiker Jesper Nielsen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev
Kl 23 Fhv. Overlæge Mogens Hüttel – C C Jensen – Carl Åge Jensen

 

Udsendelser 16. maj
Kl 20 C C Jensen – Carl Åge Jensen – Ærø Erhvervschef Chris Hammeken
Kl 21 John Mogensen Jam – Svendborg Eventchef Anja Mia Haas
Kl 22 Mogens Rasmussen – Svendborg Erhvervschef Søren Bach Hansen
Kl 23 Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo

 

Udsendelser 15. maj
Kl 20 Viceborgmester Carsten Kudsk – Byrådspolitiker Jesper Nielsen
Kl 21 Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev
Kl 22 Fhv. Overlæge Mogens Hüttel – C C Jensen – Carl Åge Jensen
Kl 23 John Mogensen Jam – Svendborg Eventchef Anja Mia Haas

 

Udsendelser 14. maj
Kl 20 Bogense Erhvervschef Per Olesen – Langeland Turistchef Jane Jegind – Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo
Kl 21 Svendborg Eventchef Anja Mia Haas – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj
Kl 22 Fhv. Overlæge Mogens Hüttel – C C Jensen – Carl Åge Jensen
Kl 23 Assens Erhvervschef Kristine Lyngbo – Sanne Andreasen og Ulrik Nielsen – Nyborg Erhvervschef Babak

 

Udsendelser 13. maj
Kl 20 Hospitalspræst Jens Rasmussen – Svendborg Eventchef Anja Mia Haas
Kl 21 Fhv. Overlæge Mogens Hüttel – C C Jensen – Carl Åge Jensen
Kl 22 Kerteminde Turist og Erhverv Jens Gantriis – Langeland Turistchef Jane Jegind
Kl 23 Mogens Rasmussen – Svendborg Erhvervschef Søren Bach Hansen

 

Udsendelser 12. maj
Kl 20 Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev
Kl 21 Nyborg Erhvervschef Babak – Sanne Andreasen og Ulrik Nielsen – Erhverv med Lars Lottrup
Kl 22 Byrådspolitiker Jesper Nielsen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev
Kl 23 Ærø Turistchef Chris Hammeken – Middelfart Turistchef Majbritt Chambers

 

Udsendelser 11. maj
Kl 20 Fhv. Overlæge Mogens Hüttel – C C Jensen – Carl Åge Jensen
Kl 21 John Mogensen Jam – Svendborg Eventchef Anja Mia Haas
Kl 22 Byrådspolitiker Jesper Nielsen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev
Kl 23 C C Jensen – Carl Åge Jensen – Ærø Erhvervschef Chris Hammeken

 

Udsendelser 10. maj
Kl 20.00 Fhv direktør Ole Ulsø Slagteriet Expo – Kerteminde Turist og Erhverv Jens Gantriis
Kl 21.00 Bestyrelses formand Carl Åge Jensen – Ærø Erhvervschef Chris Hammeken
Kl 22.00 Svendborg Erhvervschef Søren Bach Hansen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev
Kl 23,00 Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev

 

Udsendelser 9. maj
Kl 20 C C Jensen – Carl Åge Jensen – Ærø Erhvervschef Chris Hammeken
Kl 21 Mogens Rasmussen – Svendborg Erhvervschef Søren Bach Hansen
Kl 22 Hospitalspræst Jens Rasmussen – Svendborg Eventchef Anja Mia Haas
Kl 23 Færgen Ellen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev

 

Udsendelser 8. maj
Kl 20 Fåborg Erhvervsråd Johnny Poulsen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev
Kl 21 Fhv. Overlæge Mogens Hüttel – C C Jensen – Carl Åge Jensen
Kl 22 John Mogensen Jam – Svendborg Eventchef Anja Mia Haas
Kl 23 Byrådspolitiker Jesper Nielsen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev

 

Udsendelser 7. maj
Kl 20 Fhv. Overlæge Mogens Hüttel – C C Jensen – Carl Åge Jensen
Kl 21 Mogens Rasmussen – Svendborg Erhvervschef Søren Bach Hansen
Kl 22 Færgen Ellen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev
Kl 23 Ærø Turistchef Chris Hammeken – Middelfart Turistchef Majbritt Chambers

 

Udsendelser 6. maj
Kl 20 John Mogensen Jam – Svendborg Eventchef Anja Mia Haas
Kl 21 C C Jensen – Carl Åge Jensen – Ærø Erhvervschef Chris Hammeken
Kl 22 Ærø Turistchef Chris Hammeken – Middelfart Turistchef Majbritt Chambers
Kl 23 Mogens Rasmussen – Svendborg Erhvervschef Søren Bach Hansen

 

Udsendelser 5. maj
Kl 20 Byrådspolitiker Jesper-Nielsen – Middelfart Erhvervschef Niels Christian Hammelev
Kl 21 Ærø Turistchef Chris Hammeken – Middelfart Turistchef Majbritt Chambers
Kl 22 Svendborg Eventchef Anja Mia Haas – Bogense Turistchef Rikke Lindhøj
Kl 23 Ærø Erhvervschef Chris Hammeken – Langeland Erhvervschef Jane Jegind